پیش نویس اساسنامه دبیرخانه کنفرانس بین المللی بهینه کاوی

 

مقدمه: به منظور اشاعه تفکر و رویکرد بهینه کاوی در میان مدیران و آشنایی هرچه بیشتر با روش ها و نمونه های به روز بهینه کاوی،گردهم آوری متخصصین، جمع آوری تجارب موفق بنگاه های اقتصادی در ایران و جهان، مدیران و علاقه مندان موضوع بهینه کاوی به شبکه جهانی بهینه کاوی و شبکه بهینه کاوی ایران و همچنین ایفای وظیفه و تعهدی که این شبکه در قبال شبکه جهانی بهینه کاوی (GBN) دارد، شبکه بهینه کاوی ایران به صورت سالانه کنفرانس بین المللی بهینه کاوی را برگزار می کند. اولین دوره این کنفرانس در تاریخ 19و20 مهر ماه سال 93 در تهران برگزار می شود.

 

ماده 1: نام دبیرخانه عبارت است از دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی بهینه کاوی كه از اين پس در اين اساسنامه به اختصار «دبیرخانه» ناميده مي‌شود. کلیه ی فعالیت های دبیرخانه با توجه به علمی بودن موضوع و ضرورت استقلال دبیرخانه، به صورت غیردولتی ، غیرانتفاعی، غیرسیاسی و داوطلبانه اداره می گردد.

 

ماده 2: دبیرخانه مرکزی در شهر تهران به نشاني تهران، سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی، خیابان 22شرقی، پلاک 26 واحد 1 تلفن: 88578011

 

ماده 3: دبیرخانه از تاريخ تصويب اين اساسنامه براي مدت نامحدود تشكيل مي شود و ملزم به رعايت قوانين جمهوري اسلامي ايران و همچنین شبکه جهانی بهینه کاوی(GBN)  مي باشد.

 

ماده4: اهداف دبیرخانه به شرح ذیل میباشد:

الف) کمک به ارتقا و اشاعه تفکر بهینه کاوی در کشور

ب) فراهم نمودن بستری برای تبادل نظر میان دانشگاهیان، مدیران و فعالان کسب­ وکارها

ج) توسعه فکری و اشاعه رویکرد درست بهینه کاوی

د) تبیین فرصت های بهینه کاوی در کشور

ه) تبیین تأثیر بهینه کاوی بر روند توسعۀ پایدار اقتصادی و تعالی بنگاه های اقتصادی

و) تبیین جایگاه بهینه کاوی در فرایند تصمیم­ سازی مدیران کشور

ز) انتخاب، معرفی و تقدیر از مهم ترین دستاوردهای بهینه کاوی در کشور

 

 

ماده 5: رئیس و ارکان دبیرخانه و وظایف آن ها: ارکان دبیرخانه کنفرانس عبارتند از:

الف) کمیته راهبری کنفرانس که عبارتند از متخصصین مجرب بهینه کاوی که به تایید رییس کنفرانس رسیده و وظیفه ی نظارت و پیگیری اهداف تشکیل دبیرخانه و مدیریت عالی دبیرخانه را عهده دار می باشند.

 

 

ب) کمیته علمی گروه تخصصی است که اعضای آن وظیفه­ ی بررسی و پیشنهاد محورهای علمی کنفرانس ها و موضوعات کارگاه ها، مدیریت علمی همایش ها و داوری مقالات را عهده دار می باشند.

 

ج) کمیته اجرایی متشکل از واحد های مختلف اجرایی از قبیل واحد نمایشگاه، انفورماتیک، ثبت نام، اسکان، تدارکات و پشتیبانی،حمل و نقل،تغذیه،تشریفات،فرهنگی،خبر و اطلاع رسانی، هماهنگی و … و تعدادی کارشناس فنی به انتخاب کمیته راهبری. لازم به ذکر است مجری کنفرانس شبکه بهینه کاوی ایران می باشد که امور برگزاری کنفرانس و کارگاه را بر عهده دارد و توسط کمیته راهبری تعیین می شود. مجری کلیه موارد اجرائی همایش و کنفرانس از قبیل تأمین مکان برگزاری، دعوت از اساتید، برگزاری نمایشگاه جانبی در صورت نیاز، انجام امور اداری و دفتری مربوط مانند چاپ سربرگ، چاپ فراخوان در روزنامه ها، تهیه هدایا و کتاب مقالات و لوح فشرده جهت ارائه در همایش و سایر موارد اجرائی را با نظارت و تائید کمیته راهبری عهده دار می باشد.

 

تبصره: رئیس کمیته اجرایی توسط کمیته راهبری و با تایید هیات رییسه انتخاب می گردد. شورای سیاستگذاری دبیرخانه و مسئولین کمیته ها هر ساله بر اساس برنامه ی کلان دبیرخانه تصمیم گیری می کنند.

 

ماده 6: نحوه زمانبندی برنامه ها و تاریخ های مهم کنفرانس هر ساله در طی جلسه ای 2-3 ماه بعد از برگزاری کنفرانس قبلی مشخص می شود. زمان بندی پیشنهادی بر طبق جدول زیر می باشد اما در جلسه برنامه ریزی سالیانه قابل تغییر است. لازم به ذکر است نخستین کنفرانس هم بر پایه همین برنامه ریزی اجرا خواهد شد:

 

ردیف شرح زمان زمان در نخستین دوره
1 فراخوان مقاله و پوستر 9 ماه مانده به برگزاری مراسم یکم بهمن ماه سال 1392
2 فراخوان داوری 7ماه مانده به برگزاری مراسم یکم اسفندماه سال 1392
3 اعلام لیست نهایی داوران 15 روز مانده به برگزاری مراسم پنجم مهرماه سال 1393
4 اتمام زمان دریافت مقالات 20 روز مانده به برگزاری مراسم یکم مهرماه سال 1393
5 شروع فرایند ارزیابی مقالات دو هفته مانده به برگزاری مراسم 6 مهرماه سال 1393
6 اتمام فرایند ارزیابی مقالات یک هفته مانده به برگزاری مراسم 13 مهرماه
7 برگزاری مراسم مهرماه هرسال 19و20 مهر سال 1392
 

 

ماده7: اين اساسنامه مشتمل بر 7 ماده و 1 تبصره در جلسه مورخ 25/10/1392 دبیرخانه نخستین کنفرانس بین المللی بهینه کاوی به تصويب رسيده است. سایر ساز و کارهای اجرایی این اساسنامه و تغییرات و اصلاحات آتی در اساسنامه، در آیین نامه های داخلی که توسط ارکان مختلف دبیرخانه تهیه و توسط کمیته راهبری مصوب می گردد، مشخص خواهد شد.